Bieszczady24.pl - Bieszczadzki Portal Informacyjny

Reklama

Logowanie

Nie masz jeszcze konta?

Wydarzenia


Październik 2014
Nd Pn Wt Śr Cz Pt So
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Najnowsze

Nowe firmy

Reklama

Ankieta

Czy stan dróg w Jaśle jest odpowiedni ??

Konferencja "Przemoc w rodzinie a prawo"

  »  Aktualności /  Konferencja "Przemoc w rodzinie a prawo"

Galeria zdjęć Czwartek, 25 Listopada 2010

Konferencja "Przemoc w rodzinie a prawo"

Podkarpaccy policjanci wzięli udział w konferencji "Przemoc w rodzinie a prawo". Uczestniczyli w niej także przedstawiciele jednostek organizacyjnych pomocy społecznej, sądów, prokuratur, zakładów karnych i innych jednostek zajmujących się pracą z osobami doświadczającymi przemocy oraz stosującymi przemoc. W trakcie konferencji odbyło się również wręczenie wyróżnień Wojewody Podkarpackiego z okazji Dnia Pracownika Socjalnego.

W konferencji odbywającej się w ramach programu rządowego "Razem Bezpieczniej" wzięli udział I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Kazimierz Mruk, Zastępca Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Andrzej Sabik, naczelnicy wydziałów prewencji jednostek podkarpackiego garnizonu Policji oraz przedstawiciele komórek zajmujących się problematyką społeczną w Policji.

Uczestników konferencji przywitała Wicewojewoda Podkarpacki Małgorzata Chomycz, która złożyła również życzenia wszystkim Pracownikom. Socjalnym i podkreśliła ogromną rolę służb powołanych do pomocy ofiarom przestępstw związanych z przemocą w rodzinie.

Po wystąpieniu wręczone zostały wyróżnienia Wojewody Podkarpackiego z okazji Dnia Pracownika Socjalnego dla osób, które w sposób szczególny wyróżniły się niosąc pomoc osobom poszkodowanym. W tym roku, szczególnym kryterium pozwalającym na wyłonienie laureatów do wyróżnienia była pomoc niesiona podczas powodzi na Podkarpaciu. Wśród wyróżnionych znalazł się I Zastępca Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Policji inspektor Kazimierz Mruk, który odebrał list gratulacyjny.

Wśród prelegentów, podejmujących problematykę przemocy w rodzinie, Policję reprezentowała podinspektor Małgorzata Gołaś z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, która omówiła skalę tego zjawiska na terenie województwa podkarpackiego. Przybliżyła również procedurę "Niebieskiej Karty.

Autor:   KWP


Dodaj swoją opinię

Dostęp do komentowania mają tylko zalogowani użytkownicy.

Powiadom znajomego

Pola oznaczone (*) są wymagane.
 
 
 
Kod weryfikacyjny

Wpisz cyfry, które widzisz na obrazku.

 
Dbamy o Twoją prywatność
Podane przez Ciebie powyższe adresy e-mail nie zostaną przesłane do Redakcji serwisu i nie będą udostępnione żadnym podmiotom lub osobom trzecim.

Opinie

Jeszcze nikt nie dodał swojego komentarza do tego artykułu.

¤ wyraź swoją opinie jako pierwszy ¤

Copyright 2003 - 2006 © Jaslo24.pl
UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)

Zaprzyjaznione serwisy: Tanie noclegi | Wypoczynek Bieszczady | Portal Sanok | Skoki spadochronowe