Reklama

Logowanie

Nie masz jeszcze konta?

Wydarzenia


Grudzień 2014
Nd Pn Wt Śr Cz Pt So
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031

Najnowsze

Nowe firmy

Reklama

Ankieta

Czy stan dróg w Jaśle jest odpowiedni ??

Konferencja "Przemoc w rodzinie a prawo"

  »  Aktualności /  Konferencja "Przemoc w rodzinie a prawo"

Galeria zdjęć Czwartek, 25 Listopada 2010

Konferencja "Przemoc w rodzinie a prawo"

Podkarpaccy policjanci wzięli udział w konferencji "Przemoc w rodzinie a prawo". Uczestniczyli w niej także przedstawiciele jednostek organizacyjnych pomocy społecznej, sądów, prokuratur, zakładów karnych i innych jednostek zajmujących się pracą z osobami doświadczającymi przemocy oraz stosującymi przemoc. W trakcie konferencji odbyło się również wręczenie wyróżnień Wojewody Podkarpackiego z okazji Dnia Pracownika Socjalnego.

W konferencji odbywającej się w ramach programu rządowego "Razem Bezpieczniej" wzięli udział I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Kazimierz Mruk, Zastępca Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Andrzej Sabik, naczelnicy wydziałów prewencji jednostek podkarpackiego garnizonu Policji oraz przedstawiciele komórek zajmujących się problematyką społeczną w Policji.

Uczestników konferencji przywitała Wicewojewoda Podkarpacki Małgorzata Chomycz, która złożyła również życzenia wszystkim Pracownikom. Socjalnym i podkreśliła ogromną rolę służb powołanych do pomocy ofiarom przestępstw związanych z przemocą w rodzinie.

Po wystąpieniu wręczone zostały wyróżnienia Wojewody Podkarpackiego z okazji Dnia Pracownika Socjalnego dla osób, które w sposób szczególny wyróżniły się niosąc pomoc osobom poszkodowanym. W tym roku, szczególnym kryterium pozwalającym na wyłonienie laureatów do wyróżnienia była pomoc niesiona podczas powodzi na Podkarpaciu. Wśród wyróżnionych znalazł się I Zastępca Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Policji inspektor Kazimierz Mruk, który odebrał list gratulacyjny.

Wśród prelegentów, podejmujących problematykę przemocy w rodzinie, Policję reprezentowała podinspektor Małgorzata Gołaś z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, która omówiła skalę tego zjawiska na terenie województwa podkarpackiego. Przybliżyła również procedurę "Niebieskiej Karty.

Autor:   KWP


Dodaj swoją opinię

Dostęp do komentowania mają tylko zalogowani użytkownicy.

Powiadom znajomego

Pola oznaczone (*) są wymagane.
 
 
 
Kod weryfikacyjny

Wpisz cyfry, które widzisz na obrazku.

 
Dbamy o Twoją prywatność
Podane przez Ciebie powyższe adresy e-mail nie zostaną przesłane do Redakcji serwisu i nie będą udostępnione żadnym podmiotom lub osobom trzecim.

Opinie

Jeszcze nikt nie dodał swojego komentarza do tego artykułu.

¤ wyraź swoją opinie jako pierwszy ¤

Copyright 2003 - 2006 © Jaslo24.pl
UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)

Zaprzyjaznione serwisy: Tanie noclegi | Wypoczynek Bieszczady | Portal Sanok | Skoki spadochronowe